Вентиляція

Проектування, якісний монтаж, ремонт, сервісне обслуговування відповідно до державних норм і стандартів.
Компанія Профклимат пропонує Вам якісну і комфортну вентиляцію
  • Компанія Профклимат виконує вентиляцію будь-яких приміщень, в тому числі роботи підвищеного рівня складності.
  • Вентиляція квартири не зовсім звичайне завдання. Метою будь-якого ремонту є створення затишку, зручності та краси. Про необхідність вентиляції останнім часом замислюватися стало все більше жителів міста, де якість навіть вуличного повітря далеко від норми.
  • Вентиляція котеджу підпорядковується загальним правилам вентиляції, проектується вона згідно «Будівельним Нормам і Правилам». Вентиляція будинку – це те, що вам просто необхідно, якщо ви стежите за здоров’ям. Розрахунок вентиляції будинку, проектування вентиляційних систем.
  • Вентиляція басейнів, осушення басейнів (встановлюються спеціальні осушувачі повітря для басейнів). Вентиляція саун.
  • Вентиляція офісу, комплексу офісів, бізнес центрів.
  • Вентиляція готелів, готельних комплексів, оздоровчих салонів, фітнес центрів, сортзала, кінотеатру, театру, сервісних кімнат.
  • Вентиляція паркінгів, гаражів, гаражних комплексів, автостоянок. Для забезпечення умов зберігання автомобіля необхідна вентиляція гаража, яка забезпечить підтримку ідеальної вологості повітря, видалення шкідливих речовин, необхідна повітрообмін. Вентиляція паркінгу необхідна і в опалювальних і неопалюваних приміщеннях.
  • Вентиляція кухонь ресторанів і кафе, в яких відбувається приготування гарячих і холодних страв, пристрій очищення повітря і витяжок.
А також…
  • Вентиляція нічних клубів, ресторанів, банкетних залів, барів і кав’ярень, льохів.
  • Вентиляція цехів, промислових приміщень, виробництва, заводу. Вентиляція в цеху (промислова вентиляція) повинна обслуговувати як приміщення в цілому, так і окремі робочі зони цеху, в яких є підвищена концентрація хімічно активних виділень, що забруднюють повітря і з’являються в результаті різних технологічних процесів.
  • Вентиляція складу, складських приміщень, сховищ. Вентиляція складів зазвичай передбачає встановлення спеціалізованого обладнання таким чином, щоб температура у всіх точках виробничого приміщення була ідентичною. Відсутність перепаду вертикальних температур є запорукою збереження товарів і продукції на складі.
  • Вентиляція торгового і розважального центру або комплексу, гіпермаркету і інших магазинів. Технічні рішення, прийняті при проектуванні вентиляції торгових центрів, гіпермаркетів і виставкових комплексів забезпечують ефективне функціонування підприємств торгівлі, громадського харчування, сервісу, розваг і відповідають вимогам екологічних, санітарно-гігієнічних, протипожежних та інших норм, і забезпечують безпечну для життя людей експлуатацію об’єкта.
  • Вентиляція чистих приміщень, лабораторій, медичних установ. Загальним принципом для вентиляції такого виду є створення в «чистому» приміщенні надлишкового тиску по відношенню до суміжних з ним приміщень. Це забезпечується створенням в ньому дисбалансу повітря, тобто різниці між кількістю припливного і витяжного повітря.
  • Ремонт вентиляції, обслуговування вентиляції, дезінфекція вентиляції. В період експлуатації системи вентиляції повітря на перший план виходить її своєчасне технічне обслуговування. Всі роботи з обслуговування вентиляції повинні виконуватися фахівцями служби експлуатації в повній відповідності з інструкцією по експлуатації, складеного і затвердженого на етапі проектування вентиляції.
  • Монтаж промислової вентиляції в приміщення складної конфігурації, встановлення та налаштування автоматики вентиляції, клапанів вентиляції. Монтаж систем вентиляції та кондиціонування промислового призначення передбачає проектування, розрахунок і підбір обладнання з урахуванням особливостей приміщення і поставленого завдання. Ми обов’язково знайдемо оптимальне рішення і успішно втілимо його на вашому об’єкті.
  • Можливість здійснення опалення приміщень за допомогою вентиляційних систем і систем кондиціонування.
  • Компанія Профклимат виконує всі види робіт по вентиляції приміщень, починаючи від проектування і закінчуючи пуско-налагодження.

Проектування

Монтаж

Діагностика

Сервіс

Вентиляція в Києві – Від проектування до пусконалагоджувальних робіт.

Системи вентиляції поділяються на природні (гравітаційні) і штучні (з механічною). За своїм призначенням вентиляція підрозділяється на припливну, витяжну і змішану систему.

Вентиляційна система може бути загальнообмінної і місцевої. А також, в залежності від способу виконання, система може бути канальної і безканальної. Загальнообмінні витяжні системи вентиляції рівномірно видаляють повітря зі всього приміщення.

І при одночасній роботі припливної та витяжної вентиляції вони повинні бути збалансовані по витраті повітря. Якщо, що забирається з приміщення повітря подмешивается до приточування, то така система називається припливно-рециркуляционной вентиляційною системою.

Якщо видаляється з приміщення повітря використовується для нагріву повітря, що подається в приміщення, але не змішується з ним, то це буде приточно-витяжна система з рекуперацією тепла.

Витяжна вентиляція

Найчастіше проблеми витяжної вентиляції (особливо в багатоквартирних будинках) приділяється недостатня увага, оскільки вважається, що видалення забрудненого повітря в повній мірі здійснюється передбаченої при проектуванні будівлі системою витяжок, через які повітря видаляється в процесі природної вентиляції приміщень.

Однак при найближчому розгляді стає зрозуміло, що для приміщень, що мають велику площу, складну планування, а також при наявності джерел забруднення повітря природна витяжна вентиляція є недостатньою. Незадовільна витяжна вентиляція призводить до підвищення кількості вуглекислого газу і шкідливих домішок, неприємних запахів і навіть розвитку цвілі і грибків.

Монтаж системи механічної вентиляції вирішить проблему недостатньої витяжної вентиляції в приміщенні. У найпростішому варіанті вентиляція може складатися з одного витяжного вентилятора, вбудованого в витяжний отвір.

У більш складних випадках потрібна прокладка забірної мережі повітропроводів, по яких повітря буде віддалятися з приміщення за допомогою одного або декількох вентиляторів. Найбільш ефективним є комбінування систем припливної та витяжної вентиляції, коли повітря подається припливної вентиляційною системою, а віддаляється витяжний. Це дозволяє регулювати баланс між припливом і витяжкою для створення повноцінного повітрообміну в вентильованих приміщеннях.

Загально обмінна вентиляція встановлюється в разі, коли вуглекислота, волога, випаровування або гази надходять рівномірно в повітря всього приміщення. Продуктивність витяжної вентиляції в цьому випадку повинна бути такою, щоб після заміщення витяжного повітря припливним забруднення повітря знизилася до величин ГДК (гранично допустимої концентрації).

Зазвичай за допомогою витяжної вентиляції видаляється кількість повітря, приблизно рівне припливу; однак у випадках, коли в приміщенні постійно виділяються речовини з сильним запахом або отруйні гази, продуктивність витяжної вентиляції робиться дещо більшою в порівнянні з припливної, а відсутній обсяг повітря може надходити з інших, менш забруднених приміщень.

На виробництві часто використовується витяжна вентиляція, яка називається місцевою (або локалізуючою). Вона дозволяє видаляти шкідливі речовини з повітря безпосередньо в місці їх утворення.

У побуті прикладом такої вентиляції є кухонна витяжка, що дозволяє локально очищати повітря від неприємних запахів, кіптяви і випарів. У разі необхідності можливе комбінування декількох видів витяжної вентиляції, наприклад, об’єднання в єдину систему як загальнообмінної, так і місцевої вентиляції.

Залежно від наявності мережі повітропроводів системи витяжної вентиляції діляться на канальні і безканальні. У канальної системі повітря переміщається по розгалуженої мережі повітропроводів; проте повітроводи можуть бути відсутні при установці вентилятора в стіні або перекритті. Природна витяжна вентиляція також є безканальної.

Припливна система вентиляції

Припливна система забезпечує комплексну обробку повітря: фільтрацію, підігрів, охолодження, зволоження / осушення, і точкову роздачу по обслуговується приміщенням. Монтаж вентиляції часто, коли це можливо, виконується за підвісною стелею або в фальшбалках. Виносні блоки встановлюються зовні. Повітроводи проводяться як за стелею підшивання, так і в гіпсокартонних коробах.

При необхідності розведення припливу в невеликі приміщення, розташовані недалеко один від одного часто застосовуються гнучкі повітроводи, які забезпечують набагато більш зручний і швидкий монтаж вентиляції, а також зручність при підключенні до дифузора або адаптера решітки. Сучасні тенденції оформлення офісних приміщень диктують свої, часом несподівані правила: якщо хтось ламає голову на тему, як же заховати повітроводи, то інші вільно використовують їх як елемент інтер’єру, частина і атрибут стилю хай-тек.

Такі повітроводи повинні відповідати не тільки технологічним вимогам, а й питань естетичного відповідності навколишнього інтер’єру. За бажанням замовника можливе фарбування повітропроводів, практично в будь-який колір.

Повністю автоматизовані компактні припливно-витяжні системи вентиляції призначені для комфортної вентиляції житлових будинків, шкіл, дитячих садів, офісів, кафе, конференц-залів і ін. Припливно-витяжні вентиляційні установки відрізняються простотою монтажу, зручністю обслуговування і високою ефективністю. Припливно-витяжні установки в своєму складі можуть мати ефективний утилізатор тепла, що дозволяє істотно знижувати експлуатаційні витрати на споживання теплоносія.

Вибір джерела тепла для припливної вентиляції

При проектуванні системи вентиляції для великих приміщень досить гостро постає питання про вибір джерела тепла для підігрівача припливного повітря в припливної системі. А енергії треба чимало: до 15кВт на тисячу кубометрів свіжого повітря. Звичайно, при великих обсягах припливу передбачається часткова рециркуляція витяжного повітря. Також можлива істотна економія за рахунок застосування утилізації тепла, але в будь-якому випадку на початковому етапі проектування необхідно зробити вибір типу енергоносія.

Електричні калорифери надійніше і їх регулювання дещо простіше. Але вартість електроенергії часто не дозволяє застосовувати даний тип обігріву. Більш того, буває, що організація або будівля просто не володіють достатньою виділеної потужністю.

І при одночасній роботі припливної та витяжної вентиляції вони повинні бути збалансовані по витраті повітря. Якщо, що забирається з приміщення повітря подмешивается до приточування, то така система називається припливно-рециркуляционной вентиляційною системою.

Водяний підігрів обходиться замовникові, як правило, дешевше – все залежить від місцевих тарифів. І, в разі наявності необхідної потужності і параметрів води (як правило, стандартні), найчастіше приймається рішення в сторону гарячої води.

Так як найчастіше великі об’єкти харчуються від власної котельні, то і підігрів зазвичай виконується із застосуванням водяних калориферів. В цьому випадку для припливної системи службою експлуатації повинен бути виділений індивідуальний контур. Перед теплообмінником на ньому встановлюється вузол обв’язки калорифера.

Вузол обв’язки виконує наступні функції:
  • Регулювання температури повітря в каналі і приміщенні
  • Захист теплообмінника в разі припинення подачі води
  • Забезпечення постійної витрати води через теплообмінник
Центральний кондиціонер

Центральні кондиціонери – це вентиляційні агрегати, призначені для великих комерційних і адміністративних будівель, плавальних басейнів, промислових підприємств і ін. Центральні вентиляційні агрегати забезпечують продуктивність по повітрю від 2000 до 130000 м3 / год.

Гнучкість системи досягається за рахунок її модульності і дає можливість отримати агрегат, який відповідає всім вимогам, що пред’являються. При максимальній комплектації центральний кондиціонер забезпечить: нагрівання, охолодження, високий ступінь очищення і зволоження припливного повітря.

Проектування

Проектування супроводжується цілою низкою різних робіт, так як в системах регуляції мікроклімату і очищення повітря використовується сучасне і техноємних обладнання. Через це проектування вимагає точних інженерних розрахунків і ретельного опрацювання.

Тому в компанії “ПрофКлімат” проектування проводиться тільки кваліфікованими фахівцями, що володіють досвідом роботи і високими професійними навичками в області вирішення інженерних завдань будь-якого ступеня складності для об’єктів різного призначення:

  • Промислові, виробничі та складські будівлі (заводи, логістичні центри, цехи);
  • Торгові центри, гіпермаркети і магазини;
  • Громадські та адміністративні будівлі (офісні центри, заклади освіти);
  • Житлові будинки, приватні будинки, квартири;
  • Підприємства індустрії харчування (ресторани, кафе, бари);
  • Плавальні басейни;
  • Спортивні заклади.
Проектування проводиться на підставі даних, які надає замовник:
  • Архітектурно-будівельні креслення будівлі (потрібно для оцінки складності проекту);
  • Технологічний проект (необхідний при умові замовлення проектування системи вентиляції або кондиціонування для приміщень громадського харчування, торговельних і виробничих площ);
  • Технічне завдання на проектування системи вентиляції або кондиціонування.
Проектування ділиться на кілька етапів:
  • На першому етапі проектування готуються дані для розрахунку навантаження на устаткування по кожному приміщенню вибираються розрахункові параметри внутрішнього і зовнішнього повітря; визначається надходження в приміщення теплоти, вологи і шкідливих газів, визначається мінімальна кількість зовнішнього повітря, що подається в приміщення; вибирається схема організації повітрообміну.
  • На другому етапі проектування проводиться побудова процесів обробки повітря для розрахункових режимів навантаження (іноді для поточних режимів). На цьому етапі проектування системи вентиляції і кондиціонування визначаються також наступні показники: навантаження по холоду, теплоті і вологи на центральну систему кондиціонування повітря (СКП), і навантаження по теплоті на місцеві агрегати-фенкойли.
  • На третьому етапі розробки проекту виконується підбір основного обладнання: кондиціонери, фенкойли, чиллери, спліт-системи, системи кондиціонування типу VRV, VRF або KX.
  • На четвертому ж етапі створення проекту здійснюється конструювання системи трубопроводів тепло-холодопостачання фенкойлів, мережі повітропроводів центральної системи кондиціонування, а також аеродинамічний розрахунок повітроводів і гідравлічний розрахунок трубопроводів.
  • На п’ятому етапі проектування підбирається вентиляційний агрегат центрального кондиціонера і додаткове обладнання (теплообмінники, насосні станції, окремі насосні групи, баки-акумулятори, запобіжні клапани та ін.).
  • Нарешті, на шостому етапі проектування розробляється функціональна схема автоматичного регулювання місцево-центральній СКП.

В результаті проектування замовнику пропонуються кілька варіантів, різних за витратами, на основі яких можна вибрати оптимальне рішення.

Також технічний відділ компанії Профклимат вирішує наступні завдання:
  • Розробка повного комплекту проектної документації;
  • Узгодження проектної документації з СЕС, з пожежною службою та іншими міськими службами;
  • Технічна експертиза наявного обладнання та видача рекомендацій щодо його використання, модернізації або заміни;
  • Експертиза готових проектів;
  • Авторський і технічний нагляд за виконанням монтажних робіт.

Проектувальники компанії Профклимат запропонують для Вашого конкретного об’єкта в Києві або області збалансовану і оптимальну систему вентиляції, виходячи з Ваших можливостей і потреб.

Компанія “Профклимат” – це перш за все грамотний підбір кліматичного обладнання, проектування, професійний монтаж і сервісне обслуговування кліматичної техніки.

Якість і надійність понад усе!